Mayotte - ostrov šťastné želvy Zájezdy Mayotte - Luxusní dovolená

marco-polo.cz
Kontaktujte svého odborného konzultanta +420 241 718 646
marco polo na facebooku
afrika afrika afrika afrika

ZÁJEZDY - Mayotte

název zájezdu: Mayotte - ostrov šťastné želvy


Země:
 
Mayotte
Typ zájezdu: Kombinovaný
Podtyp zájezdu: za mořem, za přírodou
Ubytování: Sakouli Hotel (Bandréle), Le Jardin Maore (N´Gouja, Kani-Kéli)
Strava: Se snídaní
Nástupní země: Česká republika
Nástupní místo: Praha
Začátek zájezdu: 15.09.2016
Konec zájezdu: 24.09.2016
Počet nocí: 7
Průvodce: 
Typ dopravy: pravidelná letecká linka
Doba dopravy: 0
Cena: 
85 900,- KčOsoba ve dvoulůžkovém pokoji - 7 nocí
7 400,- KčPříplatek 7x polopenze (večeře)
96 500,- KčOsoba ve dvoulůžkovém pokoji - 10 nocí (navíc 3 noci v Le Jardin Maoré)
10 500,- KčPříplatek 10x polopenze (večeře)
1 490,- KčKomplexní připojištění (úrazy, zavazadla, částečně storno atd.)

Cena zahrnuje:
 
Letenku Praha - Dzaoudzi a zpět vždy se 2 přestupy v economy class, letištní a palivové taxy
Transfery klimat. vozem letiště - hotel 1 a hotel 2 - letiště
Celodenní Lagoon tour včetně dopravy hotel - přístaviště a zpět, obědu ve formě jednoduchého pikniku a potřeb pro šnorchlování
Polodenní prohlídka ostrova klimat. vozem cestou z hotelu 1 do hotelu 2
Ubytování SAKOULI HOTEL 2 noci Standard Room
Ubytování LE JARDIN MAORÉ 5 nocí Superior Room
7x snídani
Asistenci místní agentury (fr., angl.), základní pojištění léčebných výloh, zákonné poj. CK
Upozornění - v hotelích může být vybírána pobytová taxa cca 1 EUR / osoba / den

Poznámka:
 
Uvedené termíny jsou pouze orientační: ceny platí pro pobyty na vyžádání kdykoliv mezi 01.09.16 - 21.12.16 při aktuální dostupnosti letenek v kalkulovaném tarifu a vybraného ubytování. Podmínkou je závazná rezervace do 48 hod. od potvrzení ze strany CK.

Ceny pro pobyty na jinou délku či pro osoby na přistýlce (dospělý/dítě) Vám na vyžádání rádi nabídneme.

Mayotte… že jste o něm ještě neslyšeli?
Není divu, v rámci Indického oceánu patří mezi skutečné popelky, alespoň co se turistiky týče. Asi nejstručnější charakteristikou by znělo: kousek Afriky a Madagaskaru v malém, podloženo evropskými standardy, obklopeno nejkrásnější korálovou lagunou.
Tento zájezd vás zavede hned na dvě nejzajímavější lokality Mayotte a navíc již zahrnuje nejvděčnější program - celodenní výlet člunem po laguně ostrova.

"Na míru" vám rádi vypracujeme kombinaci Mayotte s populárním africkým safari v Keni (viz spojení s přestupem v Nairobi) nebo vulkanickým klenotem Reunionem.

NOVINKA:
Při uzavření cestovní smlouvy obdržíte informační brožuru mayottské turistické centrály (fr., angl.)!


  

Další termíny


01.09.2016 - 10.09.2016 10 dní od 85 900,- Kč  
15.09.2016 - 24.09.2016 10 dní od 85 900,- Kč  
01.10.2016 - 10.10.2016 10 dní od 85 990,- Kč  
15.10.2016 - 24.10.2016 10 dní od 85 900,- Kč  
01.11.2016 - 10.11.2016 10 dní od 85 900,- Kč  
15.11.2016 - 24.11.2016 10 dní od 85 900,- Kč  
01.12.2016 - 10.12.2016 10 dní od 85 990,- Kč  

program zájezdu


Den 01: Praha - Amsterdam - Nairobi - Dzaoudzi
 Mayotte

Odlet z Prahy odpoledním spojem KLM do Amsterdamu. Zde na letišti Schiphol přestoupíte na večerní dálkový let KLM / Kenya Airways do Nairobi.

  
   

   

Den 02: Nairobi - Dzaoudzi - Bandréle
 Mayotte

Časně ráno přiletíte do Nairobi, kde hned přestoupíte na další spoj Kenya Airways do Dzaoudzi - letiště Mayotte.
Na zdejším mezinárodním letišti na menším ostrově zvaném Petite Terre přistanete krátce před polednem. Po pasové kontrole (stále jste na území EU!) a vyzvednutí zavazadel na vás bude čekat zástupce naší místní partnerské agentury. Naloží vás do auta a dojedete do přístaviště, odkud jezdí ferries na hlavní ostrov do místní metropole Mamoudzou. Jízda trajektem trvá cca 15 minut a moře v laguně bývá klidné. Ještě 30 až 40 minut jízdy jižním směrem po východním pobřeží a jste v prvním hotelu, kde se ubytujete. Zbytek dne patří relaxu.

 Sakouli Hotel (Bandréle) 
   

   

Den 03: Bandréle, celodenní Lagoon tour
 Mayotte

Na Mayotte se dá dělat ledascos, ale jestli tam musíte něco absolvovat, tak je to celodenní výlet člunem po laguně: na programu je právě dnes! *) Po snídani v hotelu vás vůz zaveze zpět do přístaviště v hlavním městě. Z Mamoudzou se zajíždí buď na jih do oblasti Národního mořského parku, nebo na sever. Máte téměř 100% jistotu, že v laguně narazíte na delfíny: je to nám známý velký druh. A téměř stejnou máte šanci naskákat za nimi do vody a chvíli s nimi plavat a šnorchlovat. Další pak uvidíte vně laguny, je to menší druh milující závody s člunem - při tom skáčou a dělají různé vylomeniny. Plavec je nezajímá, ten je pro ně moc pomalý.
Obvykle je také šance potápět se za velkými mantami. Trocha ekologie Vás čeká při zajížďce do mangrovníkových hájů na pobřeží. No a bonbónkem je piknik na pláži některého z malých ostrůvků, koupání, potápění, a rošt plný kuřat a ryb.
Skuteční gurmáni na mořský život pak jezdí od poloviny července do začátku října. V průběhu července totiž do laguny vplouvají velrybí mámy, aby tu - chráněny před predátory otevřeného oceánu - porodily mládě, a zůstaly tu s ním 1-2 měsíce než trochu povyroste. V té době je šance, že je v laguně potkáte, stejná jako u delfínů, včetně případné možnosti si s nimi zaplavat. Je však nutné vědět, že tyto termíny je nezbytné rezervovat s velkým několikaměsíčním předstihem - pak již nejsou ani letenky, ani ubytování, ani volný člun...
Do hotelu se vrátíte navečer.
Ad *) Nebude-li možné absolvovat tento výlet právě dnes (počasí, technické důvody apod.) rozhodně o něj nepřijdete - náhradní termín bude zařízen v následujících dnech během pobytu v Le Jardin Maoré.

 Sakouli Hotel (Bandréle) 
   

   

Den 04: Bandréle - N´gouja
 Mayotte

Po snídani si sbalíte své věci a auto vás odveze do druhého pobytového místa na jihozápadě - zátoky N´gouja. Ale pozor, nebude to pouhý přesun, který by trval jen pár desítek minut! Váš řidič na vás má čas do oběda a tak s vámi Mayotte trochu procestuje. Budete mít možnost vidět některou z primitivních palíren ylang-ylangového oleje (základ všech renomovaných parfémových značek), největší ostrovní baobab a další zajímavé lokality a panoramata.
Krátce po poledni se ubytujete.

 Le Jardin Maore (N´Gouja, Kani-Kéli) 
   

   

Den 05-08: N´gouja
 Mayotte

Relax. Moře, pláž, želvy, lemuři... Můžete se potápět, vydat na trek, domluvit si zapůjčení vozu, nebo prostě lenošit.

 Le Jardin Maore (N´Gouja, Kani-Kéli) 
   

   

Den 09: N´Gouja, Mamoudzou, Dzaoudzi - Nairobi - Amsterdam - Praha
 Mayotte

Po snídani na vás bude opět čekat vůz, který vás zaveze do Mamoudzou a dále pak na letiště. Odlet z Dzaoudzi vede po stejné trase a se stejnými společnostmi, jako jste přiletěli.

  

Den 10: Praha
 Mayotte

Do Prahy byste měli dorazit během dopoledne.
Konkrétní letový řád obdržíte před uzavřením cestovní smlouvy.

  

Hotely:


název hotelu:
 

Sakouli Hotel (Bandréle)


Země:
 
Mayotte
Lokalita: 
Popis: Poloha:
Na východním pobřeží ve stráni nad populární stejnojmennou pláží z černého lávového písku, cca 2 km od městečka Bandrélé. Ve výhledu je ostrůvek Ilot Bandréle uprostřed velké laguny.
Spojení:
Transfer z letiště Dzaoudzi (Petite Terre) cca 10 minut do přístavu, cca 15 minut ferry na hlavní ostrov (dle intervalu může být cca 20-40 min. čekání) a poté cca 40 minut do hotelu.
Hotel:
V současné době zřejmě nejkvalitnější hotel na Mayotte je ve formě přízemních (někdy řadových) villek umístěn v nádherné tropické zahradě plné banánovníků, ylang ylang a další kouzelné vegetace. Vstupní část zahrnuje recepci s maličkým obchůdkem, na ni navazuje velmi příjemná restaurace a bar. Na terase pod nimi je menší bazén a samostatná vířivka, vedle poolbar (obvykle do 18:00). Součástí areálu je parkoviště pro auta klientů.
Pokoje:
Velmi prostorné, vybavené samostatným WC, velkou koupelnou, lednicí, TV (pouze fr. programy), klimatizací, a krytou terasou. Všechny pokoje jsou orientovány na oceán - některé mají však ve výhledu baobaby či jinou vegetaci.
Aktivity:
Součástí hotelu je boatcentrum, kde si můžete půjčit vybavení pro šnorchlování či kajak.
Stravování:
V ceně je snídaně (jednodušší ale dobrý buffet), je možné si doplatit polopenzi - večeře ve formě menu. Vřele doporučujeme, v okolí nejsou restaurace a sám hotel je svou kuchyní vyhlášen!
Naše mínění:
Hotel je krásně situován (výhled, zahrada), má dobrý servis (v recepci i na baru trochu lámou angličtinu). Pláž na první pohled působí nezvykle (lávový tmavý písek), ale má své kouzlo, zejména díky obřím baobabům. Koupání v laguně je velmi příjemné, dále od břehu, kde písek světlá (na protilehlém ostrůvku je světle žlutý), je i dobrá viditelnost pro šnorchlování. Bohatý podmořský svět! TENTO HOTEL JSME OSOBNĚ PROVĚŘILI V R. 2007!
Typ ubytování: hotel
Poloha: Přímo u pláže
Úroveň: 3*
Vybavení: 
Sport v místě: 
Sport v okolív: 


  

fotografie hotelu

 
Úsvit v Sakouli

Přilétáme na Mayotte

Přilétáme na Mayotte

Přilétáme na Mayotte

Recepce

Recepce

Hotelový bar

Restaurant

Restaurant

Z celodenní Lagoon Tour

Z celodenní Lagoon Tour

Z celodenní Lagoon Tour - piknik na ostrově.

Z celodenní Lagoon Tour

Na cestě ostrovem - palírna oleje z ylang ylangu.

Na cestě ostrovem - palírna oleje z ylang ylangu.

Na cestě ostrovem - pozdrav z dalekého domova.

Hotely:


název hotelu:
 

Le Jardin Maore (N´Gouja, Kani-Kéli)


Země:
 
Mayotte
Lokalita: 
Popis: Poloha:
Na jihozápadním cípu ostrova u pravděpodobně nejkrásnější zátoky a pláže Ngouja, uprostřed topické vegetace, nedaleko vesničky Kani-Kéli.
Spojení:
Transfer z letiště Dzaoudzi (Petite Terre) cca 10 minut do přístavu, cca 15 minut ferry na hlavní ostrov (dle intervalu může být cca 20-40 min. čekání) a poté cca 60 minut do hotelu.
Hotel:
Celý komplex je úplně skryt ve vegetaci - zahradě plné bambusů, baobabů a dalších tropických stromů a keřů: Malý domek s recepcí/obchůdkem, otevřená restaurace/bar s výhledem na lagunu, a jednotlivé vilky roztroušené na několika stovkách metrů čtverečních.
Pokoje:
Jednotlivé vilky nemají čísla, ale jména rostlin. Dělí se na Standard a Superior, oboje rovněž existuje ve Family-verzi pro 4 osoby. Naše CK využívá prioritně novější Superior vybavené klimatizací, moskytiérou, sprchou, WC a malou lednicí. Příjemné posezení na kryté terase, pod kterou je kohoutek na opláchnutí nohou při příchodu z pláže. Žádná z vilek není od pláže více jak cca 50m.
Aktivity:
Hlavním tématem místa a hotelu jsou želvy. Můžete si půjčit výbavu pro šnorchlování a celý den s nimi plavat v laguně, či plavat dál, kde nádherný korálový reef spadá do cca 20m hloubky. Po setmění Vám pak může personál (v hotelu je vždy nějaký student nebo jiný specialista zaměřený na želvy, starající se o jejich ochranu a informující návštěvníky) nabídnout možnost sledovat kladení vajec. Hotelové boatcentrum rovněž půjčuje kajaky, a slouží i jako potápěčská základna (výpravy k hlavnímu reefu okolo laguny, v dosahu i lodní vrak).
Stravování:
Snídaně jednodušší buffet. Možno doplatit (doporučujeme - není žádná jiná restaurace v okolí) polopenzi ve formě menu. Občas tematický buffet, folklorní program.
Naše mínění:
Pokud máte rádi přírodu, pohodu, klid, a nepožadujete luxus, budete se zde cítit jako v ráji. Specifikum zdejší zátoky je cca 2 metry hluboká laguna s písčitým dnem, kde roste droboučká tráva, na které se pasou velké želvy zelené (i s hlavou a ocasem až 1,5 m) a menší krásně vybarvené karety. Ačkoliv želvy normálně migrují, zde se jich trvale zdržuje cca 200. Takže jít šnorchlovat a nepotkat želvu nemáte téměř šanci... Každou noc jich pak 5-10 vylézá, aby pod baobaby na okraji pláže nakladly vejce. V areálu se pohybují makis, zdejší varianta lemura. Přes den se schovávají ve stínu ve vysokých stromech, ale pokud si navečer řeknete v restauraci o pár banánů a najdete kde zrovna jsou, uvidíte ten fofr dolů... TENTO HOTEL JSME OSOBNĚ PROVĚŘILI V R. 2007!
Typ ubytování: hotel
Poloha: Přímo u pláže
Úroveň: 2*
Vybavení: 
Sport v místě: 
Sport v okolív: 


  

fotografie hotelu

 


Superior

Superior

Superior

Superior

Zátoka N´gouja

Superior

pláž

pláž

pláž

lobby

bar

největší atrakce - želvy

největší atrakce - želvy

největší atrakce - želvy

další atrakce - netopýři

Baobab, ve kterém se dá bydlet...

Kdopak tu v noci trajdal..?

areál = zahrada

restaurant

boathouse - potápěčská báze

na reefu

večerní romance

večerní romance

Baobab, ve kterém se dá bydlet...

Makis: A HELE, CO TO MÁ..?

Makis: BANÁN?!?

Makis: CO JE? NEPŘEDBÍHAT!

Makis: JEŠTĚ...

Makis: PŘESTAŇ FOTIT A MAZEJ PRO DALŠÍ!

Nezávazná objednávka zájezdu 15.09.2016-24.09.2016

*Příjmení:
*Jméno:
Titul:
*Obec:
*Telefon:
Fax:
*Email:
*Počet osob:
Osoba ve dvoulůžkovém pokoji - 7 nocí (85 900,- Kč)   osob  
Příplatek 7x polopenze (večeře) (7 400,- Kč)   osob  
Osoba ve dvoulůžkovém pokoji - 10 nocí (navíc 3 noci v Le Jardin Maoré) (96 500,- Kč)   osob  
Příplatek 10x polopenze (večeře) (10 500,- Kč)   osob  
Komplexní připojištění (úrazy, zavazadla, částečně storno atd.) (1 490,- Kč)   osob  
Cena celkem   Kč 
Pole označená * je nutno vyplnit.
Telefonní číslo uvádějte přednostně mobil.
odeslat


novinky

21.07.2016 - Přímé lety z Prahy do Ománu

Od listopadu 2016 začne letecká společnost Smartwings provozovat 4 x týdně přímé lety do Muscatu, hlavního města Ománu. Již nyní pro vás připravujeme nabídku pobytů od 38 900 Kč/os či poznávacích okruhů....

02.04.2015 - PANÍ LIBUŠE - NAŠE STÁLÁ SPOLUPRACOVNICE NA OSTROVĚ REUNION

Máme tu čest všem zájemcům o naše zájezdy na ostrov Réunion v Indickém oceánu připomenout, že CK Marco Polo již řadu let úspěšně spolupracuje s paní Libuší CYPRIEN, která zde žije. Tyto zájezdy připravujeme individuálně - na míru - a mohou kromě samotného Reunionu zahrnovat i kombinace s Mauritiem, ostrovem Mayotte, safari v Africe, stopem v Dubaji atd. DOPORUČUJEME: Reunion, velryby a naše spolupracovnice paní Libuše

doporučujeme

Omán s dětmi na přímých letech z Prahy - Shangri La Barr Al Jissah
Omán s dětmi na přímých letech z Prahy - Shangri La Barr Al Jissah
Omán
Al Waha, Shangri-La Barr Al Jissah Resort and Spa
18.11.2016-26.11.2016
Se snídaní, Polopenze, pravidelná letecká linka

 38900,- Kč
Luxusní Omán na přímých letech z Prahy - Al Bustan
Luxusní Omán na přímých letech z Prahy - Al Bustan
Omán
Al Bustan Palace, A Ritz-Carlton hotel
18.11.2016-26.11.2016
Se snídaní, Polopenze, pravidelná letecká linka

 53900,- Kč
Krása má adresu Omán - na přímých letech z Prahy
Krása má adresu Omán - na přímých letech z Prahy
Omán
Alila Jebel Akhdar
25.11.2016-03.12.2016
Se snídaní, Polopenze, Plná penze, Dle programu, pravidelná letecká linka

 59900,- Kč
Nizozemí v Karibiku - Aruba, Curacao a St. Maarten
Nizozemí v Karibiku - Aruba, Curacao a St. Maarten
Aruba

10.11.2016-25.11.2016
Beze stravy, pravidelná letecká linka

 94900,- Kč